ГОЛОВНА ПРО КОМПАНІЮ ПОСЛУГИ ПРОЕКТИ НОВИНИ КОНТАКТИ
UKR ENG
(057) 750-96-15 (057) 719-00-78 (057) 719-00-87 21_a@ukr.net

Послуги

Технічний нагляд за будівництвом об'єктів архітектури

Згідно до Закону України «Про архітектурну діяльність», ст.11, …Технічний нагляд за будівництвом об'єкта архітектури - це здійснення замовником (забудовником) контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю виконаних робіт та їх обсягами при будівництві або зміну (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування.

Обійтися без технагляду на будівництві об'єкта не можна, по-перше, тому що Закон вимагає, а по-друге, тому що скупий платить двічі. І добре, якщо тільки грошима. Адже в обов'язки технагляду на будмайданчику входить весь процес будівництва, починаючи з перевірки якості матеріалів і комплектуючих, послідовності та якості виконання всього комплексу будівельно-монтажних робіт і закінчуючи відповідністю виконаних обсягів проектно-кошторисної документації, наявністю і правильністю складання актів прихованих робіт та інших документів. При виявленні використання неякісних матеріалів, порушення технології виробництва робіт, відхилень від проектних рішень, небезпечних деформацій, що можуть викликати руйнування об'єкта, інженер технагляду вправі призупинити виконання робіт, вимагати проведення експертиз матеріалів, конструкцій, усунення відхилень від проекту, заміни негідних матеріалів тощо . Якщо підрядник не виконує приписів, технагляд може залучити в союзники державну архітектурно-будівельну інспекцію. Загалом, за умови належного виконання технаглядом своїх функцій Ваш об'єкт - в надійних руках.

Технагляд - це очі, вуха і рот Замовника на об'єкті. Відповідно, і до вибору фахівця на цю посаду необхідно підходити з усією строгістю.

Відповідно до закону України «Про арітектурну діяльність» фахівець, що здійснює технічний нагляд за будівництвом, зобов'язаний мати Кваліфікаційний сертифікат інженера технічного нагляду. Вимоги до претендентів на отримання сертифіката включають наявність відповідної освіти та досвіду роботи. Крім наявності сертифіката, бажано поцікавитися досвідом роботи та переліком об'єктів, на яких здійснював технічний нагляд Ваш кандидат. Чим він різноманітніше і чим складніше об'єкти, тим краще.

Історія технічного нагляду сягає своїм корінням в далеке минуле. Напевно, покровитель будівельників Імхотеп особисто перевіряв якість зведення пірамід, інакше вони навряд чи достояли б до наших днів!

 

Зараз все і простіше, і складніше одночасно. І одна з основних завдань замовника, яким би чудовим проектом він ні володів, забезпечити жорсткий контроль дотримання проектних рішень та будівельних норм. Щоб не було нестерпно боляче за безцільно витрачені гроші і згаяний час, щоб, прийшовши на об'єкт, не хотілося поставити риторичне запитання: «А чи був хлопчик?» І добре, якщо відсутність хлопчика не позначилося на основних конструктивах і технологіях - тоді це ще поправимо ...

У відповідності до Постанови КМУ від 11.07.2007 р. №903 технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю

  • за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю;
  • за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) об'єкта архітектури.

Найчастіше Замовниками будівництва виступають компанії, які не мають у своїй структурі сформованої служби Замовника, оскільки будівництво не є їх профільним бізнесом або обсяги капітальних вкладень у будівництво такі, що утримувати службу економічно недоцільно. Однак незалежно від обсягу та грандіозності майбутнього будівельного проекту, Замовнику доведеться приймати рішення, здійснювати контроль на всіх етапах реалізації будівельного проекту від етапу підготовки до проектування до введення об'єкта в експлуатацію, від правильності яких буде прямо залежати підсумкова вартість об'єкта й успіх реалізації проекту в цілому.

Замовник, який не має до моменту початку реалізації будівельного проекту в своєму активі підготовленої інженерної служби, спроможної приймати кваліфіковані рішення, а покладається лише на свій життєвий досвід, "поради" друзів і запевнення Підрядника, що "все буде як треба", на жаль, приречений на помилки. Помилки, які дуже швидко обертаються для нього довгобудом з невизначеними термінами введення в експлуатацію, неконтрольованою якістю і непомірно роздутим бюджетом…

Єдиний вихід у цьому випадку – залучення сторонньої профільної фірми, яка має в своєму складі кваліфікованих спеціалістів для забезпечення супроводу будівництва, в тому числі технічного нагляду.

У нас вони є!

Фахівці нашої компанії отримали кваліфікаційні сертифікати, мають великий та різноманітний досвід роботи в будівництві та солідні портфоліо.